Denizaltı Avcılığı dalıcılığın ileri bir şeklidir. Teknik yönü ve techizat da dalıcılık gibidir. Tek başına zevk için avcılık yapılabildiği gibi yarışmalar da düzenlenebilir. Böyle yarışmalarda, zıpkın ve fileden birisini kullanarak en kısa zamanda belli sayıda balık tutmaya veya en büyük balığı yakalamaya çalışılır.

 

Dalma

Dalıcılıktan daha tehlikeli olduğundan, kama taşımak ve çift tüp kullanmak iyi olur.

Denizaltı Avcılığı

Dalış sporu deniz tutkunlarının vazgeçilmezidir. Denizin ve suyun sadece üzerinde yüzmek ile anlaşılamayacağını bilir, deniz altındaki büyülü dünyanın sunduklarından da yararlanmak isterler. Dalışın olmazsa olmazı olan dalış gözlükleri de bu istekten yola çıkılarak oluşturulmuş bir dalış malzemesidir.
Deniz altındaki eşsiz güzellikleri keşfetmek için kullanılacak birçok dalış malzemesi bulunmaktadır. Bu malzemeler biz suyun altındayken yeri geldiğinde güvenliğimizi sağlayan, yeri geldiğinde avlanmamızı sağlayan malzemelerdir. Her birinin su altında farklı farklı işlevleri bulunmaktadır. Örneğin dalış elbiseleri, su altındaki canlılardan ve ortamdaki sert yüzeylerden zarar görmememiz için üretilmiş ürünlerdir. Dalış gözlükleri ya da diğer kullanılan adıyla dalış maskeleri, su altının keşfe açık dünyasını daha net gözlemlemeye, hareket alanımızda daha kolay ilerlememizi sağlamaktadır. Zıpkın ve dalış feneri gibi ekipmanlar, dalış avcılığında bize yardımcı olmaktadırlar. Bu ürünler dışında en hayati dalış malzemeleri, dalış tüpleridir. Su altında sağlayacağı hava ile uzun süre deniz altında vakit geçirmemizi sağlamaktadır. Dalış tüplerinin kapasitesi ve büyüklüğü birbirlerinden farklıdır. Kullanım amacınıza göre farklılaşan bu ürünleri, satın almadan önce beklentilerini ve amacınızı belirlemeniz en doğrusu olacaktır.
Dalış malzemeleri içersinde yer alan bir diğer önemli ekipman da dalış şamandırasıdır. Özellikle zıpkın ile balık avcılığı yapan kişilerin tercih ettiği bu ürün, yer belirleyiciliği nedeniyle tüm dalış severlerin tercih ettiği bir malzeme olarak karşımıza çıkmaktadır.